Udział w turnieju: Polacy wobec okupacji

10 czerwca drużyna składająca się z uczniów naszej szkoły wzięła udział w I turnieju historycznym pod hasłem Polacy wobec okupacji. Konkurs odbył się w Lublinie i był zorganizowany przez pracowników lubelskiego oddziału IPN. Rywalizowało ze sobą 12 drużyn, każda wcześniej przygotowała sobie nazwę. Radośni uczniowie naszej szkoły nazywali się "Wesołe Dwójki"

Nasi uczniowie musieli opanować trudny i częściowo wykraczający poza podstawę programową zakres materiału. W licznych i różnorodnych konkurencjach, walcząc o wejście do półfinału, nasza drużyna uzyskała 98 punktów na 104 możliwe do zdobycia i otarła się o półfinał, gdyż wszystkie grupy prezentowały bardzo wysoki poziom. Ostatecznie Wesołe Dwójki zajęły 7. miejsce. Na zakończenie turnieju organizatorzy wręczyli uczestnikom nagrody i dyplomy. Dwójkowi historycy również otrzymali upominki.

W drużynie Wesołe Dwójki współpracowali:

• Justyna Muzyka, klasa VI a
  • Julia Skrzyńska, klasa VI b
  • Kajetan Dudzik, klasa V a
  • Kacper Pastuszuk, klasa V b

Uczniowie do konkursu przygotowywali się z nauczycielkami historii: p. Marią Grzywaczewską i p. Eweliną Komaszewską.