WIZYTA  UCZNIÓW  KLAS  ÓSMYCH 

W  CENTRUM  KSZTAŁCENIA  ROLNICZEGO  W  KOROLÓWCE

 

            W słoneczną, wrześniową środę udaliśmy się do Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce na „Dzień otwarty z Państwową Inspekcją Pracy pod hasłem SZANUJ ŻYCIE !!! BEZPIECZNA PRACA W GOSPODARSTWIE ROLNYM”.

         Na szkolnym placu spotkała się młodzież  klas ósmych ze wszystkich pobliskich szkół wraz ze swymi opiekunami. Zostaliśmy serdecznie powitani przez panią dyrektor, nauczycieli i uczniów tej placówki.

         Głównym celem spotkania była prezentacja szkoły. Mieliśmy okazję obejrzeć bazę dydaktyczną, piękne sale lekcyjne i internat. Wzięliśmy też udział w kilku konkursach, w których nagrodę otrzymała Ania Leszczyńska i Oliwia Jeleńska.

         Bardzo ciekawym i ważnym punktem imprezy była prezentacja sprzętu wojskowego oraz symulacja przebiegu akcji ratunkowej po zderzeniu samochodu osobowego z kombajnem, którą sprawnie przeprowadzili strażacy i ratownicy medyczni. Nie zabrakło też funkcjonariuszy policji i wojsk terytorialnych.

         Między poszczególnymi wydarzeniami byliśmy częstowani pyszną grochówką z kuchni polowej oraz różnymi słodkościami przygotowanymi przez uczniów klasy gastronomicznej.

         Jesteśmy zachwyceni wspaniałą organizacją tej imprezy, wyglądem szkoły i otoczenia, a także niezwykle miłą atmosferą panującą w tym miejscu. Z pewnością wielu uczniów Szkoły Postawowej nr 2 z chęcią rozpocznie tam naukę w przyszłym roku.

         Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Uczniom Zespołu Kształcenia Rolniczego w Korolówce za zaproszenie nas do siebie i bardzo życzliwe przyjęcie. Życzymy sukcesów edukacyjnych i wychowawczych!

 

uczniowie klas ósmych z opiekunami

        
 ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:Ostatnia aktualizacja