DZIEŃ EKSPERYMENTÓW

W środę w klasie I b lekcje zamieniły się eksperymentowanie. Naszym gościem był pan Janusz Pogonowski  pracownik naszej szkoły znany uczniom z majsterkowania i świetnych pomysłów.  Głównym tematem zajęć było odkrywanie co kryje ziemia oraz pole magnetyczne.  Pan Janusz przedstawił dzieciom ziemię jako ogromny magazyn, który kryje w sobie ogromne skarby. Uczniowie przesiewali piasek, wybierali kamienie i jak Kopciuszek segregowali ukryte w piasku metale kolorowe. Poznali cynk, żelazo, aluminium, miedź, złoto oraz ich zastosowani. Z zainteresowaniem słuchali opowieści pana Janusz. Badali właściwości tych metali. Eksperymentowali z polem magnetycznym. Każdy uczeń brał udział w doświadczeniach, dotykał metali ,badał wytrzymałość drewna. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z przewodzeniem prądu. Godziny szybko mijały i nikt nie okazywał znudzenia. Był to niezapomniany dzień.

Bardzo dziękujemy Panie Januszu.

Wychowawczyni  Małgorzata Drob

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:
7.jpg 3.jpg 9.jpg