PODRÓŻ W KRAINĘ SMAKU NA LEKCJI JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Na jednej z majowych lekcji języka rosyjskiego w kl. Va gościliśmy młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie. Przybyła do nas grupa młodych „aktorów” (Natalia Galewska, Martyna Michalska, Kacper Kuśmirek), która w tegorocznym Konkursie Slawistycznym na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie osiągnęła wielki sukces - po raz trzeci z rzędu zajęła 1. miejsce. Teraz i uczniowie naszej szkoły w najdrobniejszych szczegółach mogli poznać tradycję wypieku rosyjskich blinów, dowiedzieć się o nich wszystkiego, a nawet je spróbować. Byliśmy zachwyceni strojami, licznymi rekwizytami, mistrzostwem przekazu treści. To była niezwykła lekcja języka rosyjskiego, niezwykła tym bardziej, że wizyta utrzymana była przed uczniami w tajemnicy.

Bardzo dziękujemy młodzieży z II LO oraz jej opiekunkom: p. U. Kalenik i p. R. Holaczuk za dostarczenie nam wiedzy i tylu pozytywnych emocji. Gratulujemy sukcesu w Lublinie i zapraszamy do naszej szkoły z nowym programem.

Krystyna Czerniak
nauczyciel j. rosyjskiego

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIAMI Z TEGO WYDARZENIA:

podrwkrainsmakunalekcjijzykarosyjskiego16_small.jpg podrwkrainsmakunalekcjijzykarosyjskiego17_small.jpg podrwkrainsmakunalekcjijzykarosyjskiego18_small.jpg