Wyjście klasy V B do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie

11 lutego b.r. wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Najpierw w „tajnej sali” obejrzeliśmy film, z którego dowiedzieliśmy się jak więźniowie z Zakładu Karnego we Włodawie piszą ikony. Okazało się, że od roku 2008 jest organizowany powiatowy konkurs na pisanie ikon, a od 2013 ogólnopolski.

Następnie udaliśmy się na poddasze biblioteki, aby obejrzeć wystawę z konkursu pisania ikon. Zobaczyliśmy wiele fantastycznych prac. Mieliśmy wrażenie, że zostały one wykonane przez profesjonalnych artystów.

Potem poszliśmy do wypożyczalni dla dzieci. Stoi tam bałwan zrobiony z … 600 plastikowych kubeczków. Byliśmy nim zachwyceni, ponieważ był pomysłowy i piękny.

Na koniec zwiedziliśmy wystawę pt. „Drogi ku wiedzy”. Ekspozycja składa się z pięciu części:

• 1. System kształcenia
  • 2. Zdrowy uczeń
  • 3. Modna szkoła
  • 4. Szkoła na co dzień
  • 5. Szkolne osobistości

Nasza koleżanka, Rozalia, zademonstrowała kilka ćwiczeń pokazanych w dziale ZDROWY UCZEŃ, które możemy wykonywać, aby rozluźnić się po nauce.

Myślę, że nasza wizyta w bibliotece była udana i pożyteczna. Zachęciła nas do zmian w naszym życiu. Moim zdaniem warto się zastanowić, czy nie poświęcić części wolnego czasu na spróbowanie czegoś, czego nigdy nie robiliśmy, np. na pisanie ikon.

Kto wie, może niektórzy odkryją w sobie talenty, o których istnieniu jeszcze nie wiedzą.

Michał Jarząbek

Zdjęcie w galeri Zdjęcie w galeri Zdjęcie w galeri