Bezpieczne ferie

16 stycznia 2014 roku, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie spotkał się przedstawiciel Straży Miejskiej. Pan komendant, Sławomir Borkowski, przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Zwracał uwagę m.in. na to, że górki saneczkowe w pobliżu dróg czy ślizgawki na zamarzniętych zbiornikach wodnych nie są odpowiednimi miejscami na bezpieczną zabawę. Ślizganie się na „dzikim” lodowisku może doprowadzić do tragedii. Najlepiej korzystać z odpowiednio przygotowanych lodowisk. Wyjaśnił też uczniom, jak należy się zachowywać w domu pod nieobecność dorosłych. Przypomniał dzieciom, że należy zamykać drzwi od wewnątrz i pod żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkań osób nieznajomych. Omówił skutki niewłaściwego korzystania z komputera. Zwrócił uwagę na właściwe zachowanie wobec zwierząt i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie podzieleni na dwie grupy: klasy 0-III i IV-VI.

W podziękowaniu p. Sławomir otrzymał drobny upominek wykonany przez koło plastyczne. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Marii Pogonowskiej,